Social Media:

Konferencja "Polska w kosmosie". Trzecia edycja największej konferencji poświęconej sektorowi kosmicznemu w Polsce.    Zarejestruj się teraz

Dlaczego warto się zarejestrować

Prelegenci

Prof. dr hab. Zbigniew Kłos

27 wrzesień 2014
Prof. dr hab. Zbigniew Kłos

Prof. dr hab. Zbigniew Kłos jest profesorem w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie. Współtworzył ten instytut i związany jest z nim od 1977r, pełniąc funkcję Dyrektora Centrum Badań Kosmicznych

Jan Kotlarz

16 listopad 2015
Jan Kotlarz

W latach 2007 - 2012 programista w Instytucie Problemów Jądrowych oraz Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego zaangażowany w projekty GRIPS Mission,

Prof. dr hab. Piotr Wolański

27 wrzesień 2014
Prof. dr hab. Piotr Wolański

Prof. dr hab. inż. Piotr Wolański urodził się 16 sierpnia 1942 r. w Milówce. Od 1966r. pracuje nieprzerwanie w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej. W 1971r, uzyskał z wyróżnieniem

Jacek Kosiec

16 listopad 2015
Jacek Kosiec

Dyrektor Programu Kosmicznego w Creotech Instruments S.A. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Fizyki oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim, zgodnie z programem IC2.

Dr Grzegorz Brona

24 październik 2014
Dr Grzegorz Brona

Dr Grzegorz Brona, współwłaściciel i Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A., wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, były pracownik laboratoriów CERN w Szwajcarii, specjalista od kwantowej teorii pola.

Dr inż. Karol Seweryn

27 wrzesień 2014
Dr inż. Karol Seweryn

Dr inż. Karol Seweryn specjalizuje się w rozwijaniu układów mechatronicznych pracujących w warunkach kosmicznych w szczególności na orbicie okołoziemskiej oraz na powierzchniach ciał Układu

Otylia Trzaskalska - Stroińska

18 październik 2014
Otylia Trzaskalska - Stroińska

Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Przemysłu, wcześniej Dyrektor  Departamentu Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki, odpowiedzialna za koordynowanie zadań

Dr Mariusz Andrzejczak

16 listopad 2015
Dr Mariusz Andrzejczak

Wiceprezes ds. finansowych w Creotech Instruments SA. Jego zadaniem w Creotech Instruments S.A. jest stworzenie podstaw do dynamicznego rozwoju opartego na mocnych fundamentach ekonomicznych i finansowych.

Anna Kacprzyk

24 październik 2014
Anna Kacprzyk

Anna Kacprzyk jest absolwentką Wydziału Socjologiczno-Ekonomicznego Uniwersytetu Łódzkiego, doktorem nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Paweł Wojtkiewicz

27 wrzesień 2014
Paweł Wojtkiewicz

Paweł Wojtkiewicz, Dyrektor Biura Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Od wielu lat zaangażowany w budowę polskiego sektora kosmicznego, specjalista w zakresie polityki kosmicznej i funkcjonowania

Błażej Żyliński

18 październik 2014
Błażej Żyliński

Student wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa (MEiL) na Politechnice Warszawskiej. Były prezes Studenckiego Koła Astronautycznego uczestniczący w wielu projektach naukowych i badawczych.

Wiktor Krzeszewski

24 październik 2014
Wiktor Krzeszewski

Koordynator zakończonego w tym roku programy ERIS PROJECT prowadzonego w ramach studenckiego Koła Astronautycznego.  W ubiegłym roku robot głębinowy skonstruowany przez członków grupy ERIS zwyciężył w kategorii uniwersyteckiej międzynarodowe zawody...

Robert Lubański

24 październik 2014
Robert Lubański

Od 2008 roku związany z Mars Society Polska. Zaangażowany w projekt wyjazdów zespołów z polskich uczelni na zawody łazików marsjańskich URC do Stanów Zjednoczonych. Członek zespołu organizacyjnego pierwszej europejskiej edycji...

Dr Bartosz Smolik

12 listopad 2015
Dr Bartosz Smolik

Dr Bartosz Smolik – adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Członek Mars Society Polska. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na politykach kosmicznych.

Kamila Kasprzyk

12 listopad 2015
Kamila Kasprzyk

Studentka V roku prawa oraz absolwentka filologii francuskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Założyciel i przewodniczący Koła Naukowego Prawa Kosmicznego i Lotniczego im. Prof. Manfreda Lachsa UJ.

Maciej Jakimiec

12 listopad 2015
Maciej Jakimiec

lat 43, ekonomista, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zawodowo zajmuje się zarządzaniem polskim oddziałem globalnej firmy z branży IT, radioamator  (SP2SGF).

Kinga Klose

12 listopad 2015
Kinga Klose

Członek Koła Naukowego Prawa Kosmicznego i Lotniczego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor pracy magisterskiej „Odpowiedzialność odszkodowawcza w prawie kosmicznym".

Emilia Węgrzyn

12 listopad 2015
Emilia Węgrzyn

Koordynator SKA Robotics - sekcji robotycznej Studenckiego Koła Astronautycznego. Prezes Koła w 2014 roku, a Skarbnik rok wcześniej.  Uczestniczka zawodów łazików marsjańskich URC.

Aleksander Masłowski

12 listopad 2015
Aleksander Masłowski

Prezes Studenckiego Koła Astronautycznego w 2015 roku. W 2014 pełnił rolę Wiceprezesa i Skarbnika, a do zarządu trafił w 2013 roku. W kole bez przerw  działa prężnie od 2012 roku.

Piotr Sornowski

12 listopad 2015
Piotr Sornowski

Urodzony w połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jego pierwsza rakieta wystartowała w 1965 roku. Od ponad trzydziestu lat konstruuje i produkuje modelarskie silniki rakietowe.

Dr Anna Łosiak

24 październik 2014
Dr Anna Łosiak

Geolog planetarny. Obecnie związana z Instytutem Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk, w przeszłości studiowała i pracowała na Michigan State University, Lunar and Planetary Institute oraz Universität Wien.

Dominik Roszkowski

12 listopad 2015
Dominik Roszkowski

Od 2013 roku członek zespołu PW-Sat2 realizowanego w Studenckim Kole Astronautycznym, student Politechniki Warszawskiej. Zainteresowany sektorem kosmicznym oraz inżynierią satelitarną.

Kamil Dobrowolski

12 listopad 2015
Kamil Dobrowolski

Student V roku prawa oraz absolwent filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie w ramach stypendium przebywa na Uniwersytecie Ruprechta-Karola w Heidelbergu.

Piotr Pękalski

12 listopad 2015
Piotr Pękalski

Student V roku prawa oraz absolwent administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Założyciel oraz Członek Komisji Rewizyjnej Koła Naukowego Prawa Kosmicznego i Lotniczego im. Prof. Manfreda Lachsa UJ.

Jędrzej Górski

22 październik 2014
Jędrzej Górski

Jędrzej Górski jest zarówno absolwentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku Informatyka, jak i tegorocznej edycji "Space Studies Program" zorganizowanej po raz 27 przez International Space University ze Strasburga.

Marcin Mazur

25 październik 2014
Marcin Mazur

Prezes oraz fundator Fundacji Wspierania Polskiej Astronautyki "Pociąg do Gwiazd". Od 2010 roku redaktor naczelny serwisu internetowego KosmicznaPolska.pl.

Beata Mikołajek-Zielińska

25 październik 2014

Z wykształcenia fizyk, obecnie główny specjalista ds. przestrzeni kosmicznej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, polski delegat do rad programowych Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz do Komitetu Programowego Horizon2020 w obszarze...

«
»

Informacje organizacyjne

31 października 2015

Mija termin nadsyłania abstraktów referatów. Aby przesłać abstrakt, należy wypełnić formularz znajdujący się w sekcji rejestracja. Nie nadesłanie abstraktu na czas wyklucza z możliwości przedstawienia referatu.

07 listopada 2015

W tym dniu autorzy, drogą elektroniczną otrzymają potwierdzenie przyjęcia referatu. Do tego czasu abstrakty poddawane będą ocenie. Wytyczne według, których należy się kierować pisząc abstrakt znajdują się w dziale rejestracja.

22 listopada 2015

Mija termin zgłoszenia udziału w konferencji. Aby się zgłosić należy wypełnić formularz, który znajduje się w dziale rejestracja, uiścić opłatę konferencyjną, a także załączyć dowód wpłaty do formularza w dziale rejestracja.

Opłata konferencyjna wynosi 100 zł. Studenci wnoszą opłatę w wysokości 50 zł od osoby. Opłata obejmuje udział w pierwszym i drugim dniu konferencji, całodniowy catering, publikację pokonferencyjną.

Płatności prosimy dokonywać na numer konta Fundacji "Pociąg do Gwiazd" Bank PKO S.A I Oddział w Jaśle. Nr konta: 58 1240 2337 1111 0010 5308 3541

Oficjalny program konferencji udostępniony zostanie w październiku. Zachęcamy do zapoznania się z tematami wiodącymi, dostępnymi pod poniższym linkiem. 

Zapowiedź

Dlaczego warto

 • Specjaliści i eksperci sektora kosmicznego
 • Możliwość nawiązania współpracy
 • Wspólny cel i strategia
 • Nowe doświadczenia

Wezmą udział

 • Eksperci polityki kosmicznej
 • Pracodawcy sektora kosmicznego
 • Media i specjaliści branży PR
 • Liderzy NGO
 • Koordynatorzy projektów

Co nowego

 • Salon Partnerski
 • Sesja Paneli dyskusyjnych
 • Spotkania B2B
 • Networking
 • Relacja na żywo

Jak dołączyć?

 • WYPEŁNIJ FORMULARZ bądź wyślij zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Dokonaj płatności
 • Wyślij abstrakt

Aktualności

Relacja z przebiegu III edycji konferencji

02 styczeń 2016
Relacja z przebiegu III edycji konferencji

W dniach 26 – 27 listopada 2015 roku w Instytucie Lotnictwa w Warszawie po raz trzeci odbyła się największą krajową konferencją skupiającą przedstawicieli podmiotów sektora kosmicznego w Polsce. Konferencja „Polska w...

Ruszyły zapisy - zarejestruj się już dziś

01 październik 2015
Ruszyły zapisy - zarejestruj się już dziś

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na trzecią edycję konferencji "Polska w kosmosie" organizowaną tym razem wspólnie przez Fundację Wspierania Polskiej Astronautyki, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Instytut Lotnictwa w...

Zarejestruj się i wygraj teleskop

30 wrzesień 2015
Zarejestruj się i wygraj teleskop

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich, którzy zamierzają zgłosić swój udział w konferencji "Polska w kosmosie". Podobnie jak w zeszłym roku spośród wszystkich uczestników naszej konferencji zostanie wylosowana jedna osoba, która...

Cyrkularz konferencji już dostępny

29 wrzesień 2015
Cyrkularz konferencji już dostępny

Z satysfakcją informujemy, że jest już dostępny Cyrkularz konferencji "Polska w kosmosie". Znajdą w nim Państwo ramowy program oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące organizowanego wydarzenia. 

III edycja konferencji w listopadzie w ILOT

27 lipiec 2015
III edycja konferencji w listopadzie w ILOT

Pracę nad kolejną edycją konferencji "Polska w kosmosie" trwają. Wspólnie z Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytutem Lotnictwa opracowaliśmy ramowy program konferencji, który niebawem zostanie opublikowany na stronie. By w pełni...

Relacja z przebiegu II edycji konferencji

19 grudzień 2014
Relacja z przebiegu II edycji konferencji

Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie przez dwa dni w połowie listopada stało się centrum polskiej astronautyki a wszystko to za sprawą odbywającej się w dniach 13-14 listopada br....

«
»

Organizatorzy, Patroni, Partnerzy

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Miejsce konferencji

Instytut Lotnictwa
Krakowska 110/114
02-256 Warszawa

 

O Nas

Budujemy forum wymiany myśli i informacji na aktualne tematy dotyczące polskiego sektora kosmicznego, które poprawi komunikację na linii Przemysł – Biznes – Nauka - Administracja - NGO. Lepsza komunikacja i większa świadomość tego co ważne dla całego środowiska sektora kosmicznego i astronautycznego w Polsce da możliwość kształtowania wspólnego zdania w ważnych dla środowiska sprawach.

Bądź z nami w kontakcie:

 

Kontakt

W celu uzyskania bliższych informacji na temat konferencji prosimy o kontakt:
  konferencja (@) polskawkosmosie.org
 513 014 615